sistani
09 فروردین 1402 - 15:11

افزایش چشمگیر هزینه های مسکن برای دانشجویان در شهرهای دانشگاهی آلمان

جدیدترین ارزیابی انجام شده از بین تعداد زیادی از دانشجویان در آلمان نشان می دهد که هزینه های مسکن در شهرهای دانشگاهی این کشور به شدت افزایش پیدا کرده و مشکلات زیادی را برای این قشر ایجاد کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه "پاسایر نویه پرسه" در گزارشی نوشت: جدیدترین ارزیابی نشان می دهد هزینه های مسکن برای دانشجویان در شهرهای دانشگاهی آلمان به شدت افزایش یافته است. به طور خاص در دو شهر، شرایط برای دانشجویان بسیار بد است.

بر اساس یک ارزیابی جدید، دانشجویانی که به دنبال یک اتاق در یک آپارتمان مشترک در یک شهر دانشگاهی آلمان هستند، باید پول بیشتری نسبت به ترم گذشته پرداخت کنند.

بر این اساس هزینه یک اتاق برای دانشجو در حال حاضر به طور متوسط ​​458 یورو در ماه است که23 یورو بیشتر از شش ماه پیش شده است. این از بررسی که توسط موسسه موزس مندلسون با همکاری پورتال املاک و مستغلات WG-Gesucht.de منتشر شد، به دست آمد. این بررسی درباره مسکن در تمامی 94 شهر دانشگاهی آلمان از میان حداقل 5000 دانشجو انجام شده است.

بر این اساس وضعیت به ویژه برای کسانی که درآمد پایینی دارند بد است. بر اساس این مطالعه، کمک هزینه مسکن 360 یورویی برای یک اتاق متوسط ​​در 68 شهر دانشگاهی آلمان کافی نیست. استفان براکمن، مدیر عامل مؤسسه موزس مندلسون، گفت: در این زمینه، نیاز فوری به حمایت مالی بیشتر برای دانشجویانی که دور از خانه زندگی می کنند وجود دارد. به گفته وی همواره در شهرهای بیشتری برای تحمل هزینه های زندگی، حقوق کامل برای یک شغل کوچک با حدود 520 یورو نیاز است.

دانشجویان مونیخ بخصوص باید پول زیادی روی میز بگذارند: بر اساس این مطالعه، هزینه های مسکن در آنجا دوباره از 700 به 720 یورو افزایش یافته است.

در برلین هم تقریباً یک سوم افزایش را می توان در عرض یک سال و نیم مشاهده کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1116453